Hakkımızda

Ergin Otomotiv 1996 yılında şahıs firması olarak, yerli araçlara hizmet vermek için İstanbul 'da kurulmuştur. 

Aralık 2000' de firma otomotiv yedek parçalarının iç ve dış ticaretini gerçekleştirmek için, yeniden organize olarak limited şirket olmuştur. 

Haziran 2001’de Malezya Proton fabrikası müdürleri İstanbul’a gelerek şirketimizi ziyaret etmiş ve yapmış oldukları inceleme ve değerlendirmeler sonucu şirketimize Proton orijinal yedek parça Türkiye distribütörlüğünü vermiştir. Firmamız, var olan Türkiye genelindeki Proton servis ağı ve Proton otomobil sahipleri için düzenli ithalat yaparak, tuttuğu geniş yedek parça stoğu ile fiyat istikrarını sağlamış ve Proton Türkiye genel distribütör’ünün olmadığı 2005 yılına kadar, Proton otomobil sahiplerinin yedek parça ihtiyacını karşılayarak, araç sahiplerinin mağdur olmalarını önlemiştir. Proton Malezya’nın Türkiye için yeni genel distribütör ataması sonucu, şirketimizin proton orijinal yedek parça distribütörlüğü 2005 yılında sona ermiştir. Kaliteli yan sanayi Proton parçalarını Malezya’dan ithal ederek, Türkiye genelinde dağıtımını yapmaya devam etmekteyiz. 

Ayrıca şirketimiz 2006 yılında Tata yan sanayi yedek parçalarını Hindistan’dan ithal ederek piyasaya vermeye başlamıştır. 

Nisan 2010 DFM ve Chery yan sanayi yedek parçalarını Çin'den ithal ederek piyasaya vermeye başlamıştır. 
Haziran 2012, şirketimiz Japon ve Kore araçlarına ait parçaları Japonya, Kore, Taiwan ve Çin’ den ithal ederek, toptan dağıtımına başlamıştır.
Temmuz 2014, Geely  yan sanayi yedek parçalarını Çin'den ithal ederek piyasaya vermeye başlamıştır.

 

Ergin Otomotiv yurt içi ihtiyacı olan, her çeşit orijinal, markalı ve kaliteli yan sanayi oto yedek parçalarını, yurt dışındaki orijinal imalatçılarından direk ithal ederek, Türkiye çapında, başta İstanbul , Ankara, İzmir olmak üzere, pek çok şehirde yaklaşık 200 toptancı ve 500 perakende oto yedek parça firmasına dağıtım ve pazarlamasını yapmaktadır.